Kurz pedagogiky pro vysokoškolské učitele (KPVU)

je realizován Fakultou přírodovědně-humanitní a pedagogickou TUL.

Odborná garance kurzu: doc. PaedDr. Petr Urbánek, Dr., PF TUL,                                                                                                  doc. PhDr. Ilona Gillernová, CSc., PF TUL

Organizace kurzu: Ing. Marie Židů (marie.zidu@tul.cz)

Cíl kurzu:  poskytnout začínajícím vysokoškolským učitelům základní pedagogické vědomosti a dovednosti pro výuku studentů a didaktickou podporu.

Kurz je určen: vysokoškolským učitelům TUL, kteří dosud nemají absolvované žádné pedagogické vzdělání či kurz (DPS) a současně je jejich vyučovací praxe kratší než 10 let.

Organizace kurzu: Kurz bude organizován opakovaně (až do uspokojení zájmu) vždy v rozsahu 3 dnů ve zkouškovém období pro skupinu 12 až 20 účastníků. Celkový rozsah výuky je 20 hodin.

Další termíny budou v září 2024.

Obsah výuky:

1. Kapitoly z pedagogiky a didaktiky

2. Vybrané kapitoly z psychologie

3. Práce s moderní technikou ve VŠ výuce

4. Vyučovací praxe a její reflexe.

Ukončení kurzu: Jednotlivé předměty budou ukončeny dle individuálních požadavků vyučujících, celý kurz bude ukončen praktickým vyučovacím výstupem účastníka s následnou analýzou a reflexí výuky. Úspěšný absolvent obdrží certifikát o absolvování kurzu.

Potřeba absolvovat kurz vyplývá mimo jiné z Nařízení vlády č. 274/2016 Sb., o standardech pro akreditace ve vysokém školství a povinnosti vysokých škol zajistit kvalitu výuky a Kariérního řádu TUL.