Aktivní život jako klíč k pohodě

Projekt "Aktivní život jako klíč k pohodě" je realizován v rámci programu Erasmus +, malá partnerství ve vzdělávání dospělých.

Zahájení projektu: 1.4.2022

Ukončení projektu: 1.3.2024

Koordinátor: Fundacja PCKK Edukacja i Rozwój (Jelení Hora - Polsko)

Partner: Technická univerzita v Liberci, Univerzita třetího věku TUL

Cíl projektu: Sociální a digitální inkluze lidí ve věku 60+

Cílová skupina: Studující Univerzity třetího věku TUL, lidé ve věku 60+

Popis projektu: Projekt se zaměřuje na rozšíření intelektuálních, pohybových a kulturních aktivit v nabídce Univerzity třetího věku TUL pro osoby ve věku 60+. Součástí projektu budou také 4 projektová setkání seniorů s polskými partnery a výměna zkušeností mezi oběma institucemi.

Foto - Aktivní život jako klíč k pohoděFoto - Aktivní život jako klíč k pohodě

Fotogalerie:

Kurz focení chytrým telefonem

Lektor Martin Zicha a posluchači kurzu

Zdravá napřímená záda metodou Akrální koaktivační terapie

PhDr. Ingrid Palaščáková Špringrová, Ph.D. s posluchači

Prevence je zábavnější než demence!

V rámci česko-polského projektu "Aktivní život jako klíč k pohodě" jsme ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem uspořádali akci pod názvem: Prevence je zábavnější než demence Hravou formou jste mohli získat informace o prevenci poruch paměti a vybrat si z nabídky zdravotně výchovných materiálů nejen na toto téma. (Akce byla pořádána při příležitosti Mezinárodního dne Alzheimerovy choroby - 21. 9.)

Mezinárodní setkání v Jelení Hoře 12. -14. 10. 2022

V Jelení Hoře se konalo první mezinárodní setkání studujících Univerzitu třetího věku TUL s kolegy z Polska, kteří se zapojili se česko-polského projektu "Aktivní život jako klíč k pohodě". https://photos.app.goo.gl/i84a6HBFQeVV851b6

Posilování seniorů

V rámci projektu jsme otevřeli kurz Posilování seniorů :).

Zdravá napřímená záda metodou Akrální koaktivační terapie III.

PhDr. Ingrid Palaščáková Špringrová, Ph.D. na přednášce a následném cvičení.

Den zdraví

Při příležitosti Světového dne diabetu byla ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem připravena akce pod názvem Den zdraví. Bylo provedeno - měření cholesterolu v krvi - měření cukru v krvi - měření krevního tlaku - analýza těla na přístroji In-Body ( hmotnost, BMI, množství svalové tkáně, tukové tkáně, vody v těle...) K dispozici byla konzultace s odborníkem a zdravotně výchovné materiály.

Zdravá napřímená záda metodou Akrální koaktivační terapie II.

PhDr. Ingrid Palaščáková Špringrová, Ph.D. s účastnicemi kurzu